Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch kombi arıza kodları aracılığıyla sıcak su ve doğalgaz ihtiyacını karşılayan cihazların ne gibi bir problemle karşılaştığını tespit edebilirsiniz. Evlerde ve ofislerde kullanılan kombilerin hata kodu vermesi pek çok kişinin endişe duymasına neden olan bir problemdir. Eğer arıza kodları ile ilgili bilgi sahibiyseniz nasıl çözülmesi gerektiğini kolaylıkla anlayabilir ve müdahale edebilirsiniz.

LO Uyarısı

Bosch markası tarafından üretilen kombilerin verdikleri arıza kodlarının başında LO uyarısı gelir. Bu uyarı kombini çocuk kilidinin açık olduğunu gösterir.

A7 Arıza Kodu

Bosch markası tarafından üretilen kombilerin verdiği bir diğer arıza kodu olan A7 cihazın sıcak su sensörünün arızalı olduğunu gösterir.

A8 Arıza Kodu

Cihazınızın BUS iletişiminde sorunlu sonucu ortaya çıkan arıza kodu A8 arıza kodudur. Bu problemin giderilmesi için bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edilmesi gerekir.

B1 Arıza Kodu

Kod anahtarı cihaz tarafından algılanmıyorsa cihaz B1 arıza kodu verir.

B2 ya da B3 Arıza Kodu

Çoğunlukla elektronik kart ile ilgili meydana gelen problemleri beyan etmek için verilen hatta koludur. Elektronik kartın değişmesi gerekebilir.

C6 Arıza Kodu

Prosestad arızası olduğunu gösteren hata kodudur.

D3 Arıza Kodu

Sıcaklık limit sensörü devreye girdiğinde, soket yerine tam olarak oturmadığında, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcı devreye girdiğinde veya köprü eksik olduğunda verilen arıza kodudur.

E2 Arıza Kodu

Kalorifer devresinde bulunan sensörlerin arıza yaptığı ve sıcaklık suyu sensörünün hatalı bir şekilde monte edildiğini gösteren arıza kodudur.

E9 Arıza Kodu

Kalorifer devresindeki su basıncının olması gerekenden çok daha düşük olduğunu beyan eder.

EA Arıza Kodu

Kombide alev olmadığını gösterir. Doğalgaz vanasının açık olmaması ya da kombiye gaz gelmemesi gibi sebepler dolayısıyla kombi bu arıza kodunu verebilir.

F0 Arıza Kodu

Ana kartta arıza meydana geldiğini gösterir. Çoğunlukla yeniden başlatma işlemi sonrası problem ortadan kalkar.

F1 Arıza Kodu

Kombinin elektronik ana kartıyla ilgili bir problem yaşıyor olduğunu gösterir. Resetleme işlemi yapılması gerekir.

F7 Arıza Kodu

Kombi kullanılmadığı halde alev algılanmaya devam ediyorsa bu arıza kodunu verir.